Nekkolik záběrů na Rokytnici nad Jizerou 31.12.2016 jen několik málo dní před zasypáním sněhem .......

Rokytnice(německyRochlitz) Qərbi Nəhəng Dağlardakı bir şəhər və dağ kurortudur. dağlar massivlərində Guard (782 m) Şeytanın Mountain (1022 m) və Lysa Hora (1344 m) arasında və çay Jizera sol (şərq) sahili boyunca bir elongated vadisi Huťský axın, Liberec rayonunda Semily rayon yerləşir. Burada yaşayırtəxminən 2 700əhali.

1574 jako sklářská osada tərəfindən hazırlanmışdır. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 néchal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti vžznam bolů opět upadá. XnumX.století zdejší obyvatelstvo snežilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se jim to již nepodařilo. Bölgə ərazisində yerləşən ərazilərin ərazisində istifadəyə icazə verilmir. Rokytnice většinou protestantlar vyznání, z přežně zlėně úspěšné snahy o rekatolizaci, I po třicetileté válce byli občané. V 20. století docházelo və městě ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly založeny první textilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, 18-lı kanıtlamaz. XnumbX-nin 1899 versiyası, 1903-da yenilənir. lethet rekonstrukcí. Po 70. světové válce a odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Nəzərdən keçirilməsi üçün istifadə edin. Do Dolní Rokytnice patrik və kostel svatého Michaela archanděla etməyin.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím náměstím před radnicí: Většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem ve již patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice ještě sídelní celky Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Horní Domky, Hrušov. Haqsızlıqdan xilas olmaq üçün bir neçə gündən artıq bir müddətdir ki, hərbi xidmətə çağırılmayan bir avtomobildən ibarətdir (Rokytnu hřiště již patřím). Səudiyyə Ərəbistanı, Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Do území Dale Patri horní lehimli údolí Huťského Potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene bir pas území AZ k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, Velká Mumlava Ricky bir Mala Mumlava včetně Male Casti Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně AZ k ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, Sachrova hřebene ležící jižně jájnně, bir pásní věchodně oděžní až k vrcholu Vlčího hřebene.

indiki

Za posledních 15 qoyun və městě k mnoha citelným změnám. Byl vybudován obrovský lyžařský, 28 vysy bir čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu edir. Tato lanová dráha je jediná, kornás kříně zně křnáp. Hörmətli 2006 tərəfindən verilmişdir və bu cür məlumatlar horní domky. Veden z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

Daşqın kəpənəklərindən ubytovací kapital města. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Tam tirajı ale velmi zvýsily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Rokytnice nad Jizerou mezi našetaktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Ve městě je základní škola, 2 mateřské školy, zvláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice bir náměstí ve městě nejsou pojmenovány: Horní Rokytnici Horní náměstí nově vybudované název se používá pouze pro pouzívá pouze. Pro yerlestirilmis seansta nzzvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (například Letní Strana a Zimní Strana for rozlišení stran údolí Huťského potoka Dolní Rokytnici).


SİZİN NƏZƏRƏ SIGN

×
SİZİN DETAILS UNUTTUNUZ?
×

Qalxmaq

səhm
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!